Kantrybė ir nuoseklumas dažniausiai atsiperka

Kantrybė ir nuoseklumas dažniausiai atsiperka

2022-09-13

Periodinis investavimas pasiteisino ir dar kartą. Per paskutinius du su puse metų turėjome reikšmingus išbandymus – pandemiją ir karą Europoje. Abi šios situacijos galėjo sudaryti sąlygas stipriam finansų rinkų kritimui, tačiau 2022 metų rudenį turime situaciją, kai pagrindinis JAV (tuo pat metu ir pasaulio) akcijų kainų indeksas SP500, atspindintis rinkų tendencijas, yra ties 3935 punktų tašku. Tam, kad suprasti ką šis skaičius rodo, galime palyginti su tuo, koks lygis buvo prieš pat pandemiją.

2020 metais vasario mėnesį finansų rinkos stipriai kaito ir prieš pat pandemiją JAV akcijų kainų indeksas buvo daugiau nei 700 punktų žemiau (2021 m. vasario mėn. 3358 punktų, o 2022 m. rugsėjo 13 dieną 4130 punktų), kas reiškia, kad nuo to taško pakilo 15 proc. Tokia grąža per 2,5 metų yra žemiau ilgalaikio vidurkio, kuris siekia apie 10 proc., tačiau atsižvelgiant į tai, kad šio periodo metu buvo net kelios krizinės situacijos, atrodo įspūdingai.

Periodinis investavimas yra paremtas tuo, kad žmogus investuoja savo lėšas, kai akcijos yra brangios ir pigios bei nebandoma ieškoti kažkokių itin palankių situacijų. Mūsų bendrovėje periodiškai investuojantys žmonės, nesustabdę savo investavimo planų per kritinius momentus, taip pat galėjo mėgautis gaunama grąža.

Dabartinė situacija yra taip pat neapibrėžta, kaip ir buvo prieš kelis metus, tačiau periodinio kaupimo ir investavimo nepaneigė jokia stipresnė ar silpnesnė kritinė situacija.

Mūsų klientai, atsižvelgdami į savo turimas žinias ir patirtį investavimo srityje, o taip pat į investavimo rizikos toleravimą patys priima sprendimus kokią investavimo strategiją ir investicines kryptis, atitinkančias jų investavimo tikslus, rinktis, o klientams, vis dėlto pageidaujantiems patarimo, visada esame pasiruošę suteikti konsultaciją investavimo strategijos pasirinkimo klausimu atsižvelgiant į tai, kokią investavimo riziką jie toleruoja.

Vadovaujantis LR draudimo įstatymo 2 str. 254 d. Draudiko rekomendacija, t. y. draudimo bendrovės asmeninis pasiūlymas dėl draudimo sutarties klientui, yra teikiama klientui arba jo paties prašymu, arba paties draudimo produktų platintojo iniciatyva.

Nuo 2022 m. rugsėjo 15 d., mūsų bendrovė teiks savo rekomendaciją dėl geriausiai kliento poreikius atitinkančių investavimo krypčių, kai pasirinktas investicinis produktas, pagal kliento prašymą suteikti tokią rekomendaciją.

 

Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Vienas numeris visiems klausimams
Išsiųskite užklausą – susisieksime
Compensa Life aptarnavimo padaliniai