Nepaisant sunkių 2022-ųjų metų, ilgalaikis periodinis investavimas ir toliau pasiteisina

2023-02-20

Praėję metai buvo kupini netikrumo visoms investicinėms kryptims. Prasidėjęs karas, trūkinėjančios žaliavų tiekimo grandinės ir neregėtos energetikos kainos lėmė, kad verslai negalėjo pilna apimtimi realizuoti savo verslo planų. Tokia situacija gadino veiklos rezultatus, o svarbiausia, nesuteikė jokio užtikrintumo, kaip greitai tokia situacija baigsis. Nepaisant visko, praėję metai patvirtino, kad ilgalaikis periodinis investavimas vis tik išlaiko savo tvirtumą.

Puikus to pavyzdys - prasidėjus 2023 metams gan sparčiai atgaunančios prarastas pozicijas investicinių krypčių ilgalaikės grąžos. Populiariausios investicinės kryptys yra pelningos visose rizikos grupėse. Žemos rizikos C-QUADRAT ARTS TR Bond H  ilgametė grąža sudaro 4,1 proc. per metus, vidutinės rizikos C-QUADRAT ARTS TR Global - AMI H – 6,3 proc. metinės grąžos, o aukščiausios rizikos ir į akcijas investuojančios krypties BNP Paribas US Growth grąža nuo sukūrimo vidutiniškai generavo 14,1 proc. metinės grąžos. Ilgametės grąžos, kurios pateikiamos su praėjusių metų kritimais, puikiai iliustruoja, jog ilgalaikis periodinis investavimas apsaugo nuo laikinų nestabilumų rinkose.

Blogiausias periodas verslui ir investuotojams buvo praėjusių metų rugpjūčio mėnuo, kai visos žaliavos pasiekė piką ir atrodė, kad geriau nebus, nes ateina žiema. Gera žinia, kad pesimistų prognozės nepasiteisino ir nuo rudens viskas pradėjo taisytis – žaliavų kainos susinormalizavo, tiekimas atsinaujino, o energetikos kainos krito ne procentais, o kartais. Pavyzdžiui, dujų kaina sumenko net septynis kartus nuo rekordinių aukštumų vasaros pabaigoje.

Esant tokiai situacijai sunku tikėtis, kad investiciniai fondai generuos grąžas visais metais ir taip nebuvo. Priklausomai nuo rizikingumo, fondai fiksavo kritimus 2022 metais, kurie yra itin artimi pasaulinių indeksų kritimams. Pavyzdžiui, svarbiausias pasaulio akcijų indeksas SP500, kuris parodo svarbiausių JAV ir neretai Pasaulio įmonių kainų pokyčius, krito 20 proc. Tokiu pačiu kritimu pasižymėjo ir svarbiausios Europos ekonomikos akcijų rinka, Vokietijos akcijos taip pat buvo sumenkusios iki penktadalio.

Pasirinkus mūsų teikiamas investavimo ir kaupimo paslaugas, turėtumėte prisiminti, kad visada akcentuojame ilgalaikes investavimo grąžas, nes niekas negali prognozuoti karų, pandemijų ar iš to kylančių laikinų finansinių šokų. Ilguoju periodu grąžos vis tiek išlieka solidžios, net ir pasibaigus sunkiems praėjusiems metams.

Džiaugiamės, kad esate kartu su mumis ir linkime toliau tęsti ilgalaikius tikslus keliantį investavimą ir gauti naudą iš rinkos generuojamos vidutinės grąžos. Svarbu pasirinkti tinkamą rizikos lygį pagal savo rizikos toleranciją.

 

Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Vienas numeris visiems klausimams
Išsiųskite užklausą – susisieksime
Compensa Life aptarnavimo padaliniai