Informacija dėl „BNP Paribas Europe Emerging Equity“ investavimo krypties

2023-07-21

Remiantis 2022 03 01 „BNP Paribas Europe Emerging Equity“ fondo valdytojo pranešimu, fondo „BNP Paribas Europe Emerging Equity“ veikla buvo sustabdyta. Pagrindinė veiklos sustabdymo priežastis - 2022 02 28 Maskvos vertybinių popierių birža (MOEX) buvo uždaryta užsienio investuotojams. 

Atitinkamai, nuo 2022 02 28 nebuvo galimybės nustatyti šios investavimo krypties investicinių vienetų kainos. Dėl to jokios operacijos su šios investavimo krypties vienetais (pirkimas, pardavimas, keitimas ir pan.) tapo praktiškai neįgyvendinamos iki fondo valdytojas atnaujins investicinių vienetų vertės skaičiavimą.

Klientų, kurie buvo investavę į šį fondą ir kurių sutartys buvo nutrauktos ar pasibaigė po 2022 03 01, „BNP Paribas Europe Emerging Equity“ investavimo krypties investiciniai vienetai liko neparduoti ir nebuvo galimybės išmokėti jiems su šiais investiciniais vienetais susijusios išperkamosios sumos, sukauptos pagal jų draudimo sutartis.

2023 07 12 gavome fondo valdytojo pranešimą, kuriuo „Compensa Life“ buvo informuota, kad „BNP Paribas Europe Emerging Equity“ fondo investavimo kryptis yra likviduota,  likvidacinė vertė apskaičiuota ir paskirstytina klientams. Klientai, turintys galiojančias sutartis su „Compensa Life“, jiems priklausančią sumą pagal turimus investicinius vienetus,  galės nukreipti į kitas investavimo kryptis. 

Paskutinė žinoma apskaičiuota „BNP Paribas Europe Emerging Equity“ investavimo krypties investicinių vienetų vertė iki fondo veiklos sustabdymo (2022 02 28) buvo 55,29 Eur už kiekvieną investicinį vienetą (informacija interneto puslapyje). Likvidacinė kaina sudaro 55,33 Eur už kiekvieną investicinį vienetą. 

Klientams, kurie savo investiciniame portfelyje turi „BNP Paribas Europe Emerging Equity“ fondo investicinių vienetų, bus paskaičiuota bendra turimų investicinių vienetų vertė pagal formulę – investicinių vienetų skaičių padauginus iš investicinio vieneto likvidacinės kainos. 

Artimiausiomis dienomis su visais klientais, investavusiais į šį „BNP Paribas Europe Emerging Equity“ fondą, susisieksime individualiu rašytiniu pranešimu (el. paštu arba/ ir E-life savitarnoje), kuriame bus nurodyta klientui priklausanti konkreti suma eurais, kaip ji apskaičiuojama ir detaliai paaiškinta, kokie galimi sekantys jo veiksmai.
 

Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Vienas numeris visiems klausimams
Išsiųskite užklausą – susisieksime
Compensa Life aptarnavimo padaliniai